Z wielką przyjemnością pomożemy w organizacji wycieczki.... Począwszy od bazy noclegowej, zabezpieczenia transportu, poprzez stworzenie programu. Az po profesjonalna obsługę imprezy.
zamknij

Turystyka regionalna

PROPOZYCJE WYCIECZEK DLA GRUP:

Ustroń + Czantoria – wycieczka autokarowa bądź piesza, obejmuje dzielnicę wypoczynkową Jaszowiec oraz dzielnicę Zawodzie – serce uzdrowiska, powrót do początków powstania kurortu – park kuracyjny, amfiteatr, rynek, potok Młynówka, a także wjazd kolejką linową na Polanę Stokłosica, wyjście na szczyt Wlk. Czantorii.

Góra Równica – pieszo częściowo Głównym Szlakiem Beskidzkim, wi-zyta w zabytkowej karczmie góralskiej, zejście do Leśnej Świątyni, wizyta przy Źródle Żelazistym, powrót przez dzielnicę uzdrowiskową. Moż-liwość poszerzenia wycieczki o wizytę w Leśnym Parku Niespodzianek.

Mała Pętla Beskidzka – wycieczka do serca góralszczyzny Beskidu Ślą-skiego, miejsca ukazujące tradycję i kulturę towarzyszącą miejscowej ludności od pięciu wieków – Chata Kawuloka w Istebnej, Izba regionalna w Koniakowie, Bacówka z serkami góralskimi, ekspozycja pasterska, punkt widokowy, Trójstyk – miejsce połączenia granic trzech państw, Ośrodek Edukacji Ekologicznej – ukazuje faunę i florę Beskidów.

Rezydencja Prezydencka na Zadnim Groniu – zwiedzanie zabytkowych wnętrz Zamku Górnego oraz chwila zadumy w kapliczce św. Jadwigi Śląskiej w stylu alpejskim, następnie wizyta w kawiarni w Dolnym Zamku

Wisła i okolice – wycieczka może być połączona ze zwiedzaniem Rezy-dencji Prezydenckiej, obejmuje spacer po centrum, zwiedzanie Muzeum Beskidzkiego, Galerii Trofeów A.Małysza oraz skoczni w Wiśle Malince

Cieszyn zwiedzanie + wizyta w Browarze Zamkowym – powrót do przeszłości poprzez spacer po jednym z najstarszych miast w Polsce, dodatkowo proponujemy zwiedzanie zabytkowego browaru, w którym piwo warzone jest metodą tradycyjną.
Dodatkową atrakcją może być prowadzenie wycieczki przez przewodnicz-kę, ubraną w strój cieszyński.

Duża Pętla Beskidzka – to połączenie wizyty w Trójwsi Beskidzkiej ze zwiedzaniem Żywca oraz przejazdem malowniczą trasą widokową Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego oraz Kotliny Żywieckiej. Istnieje możliwość zwiedzania Muzeum Browaru w Żywcu.

Żywiec + góra Żar – zwiedzanie historycznej części miasta oraz panorama górska ze szczytu Żar, na który dostaniemy się koleją linowo – terenową, zamiennie proponujemy rejs statkiem po jeziorze żywieckim, połączony z prelekcją o historii miasta.

Pętla Cieńkowska + skocznia A. Małysza w Wiśle Malince – to wycieczka górska dla tych, którzy nie mogą bądź nie chcą zdobywać szczytów pieszo – wjazd kolejką na pasmo Cieńkowa, spokojny półgo-dzinny spacer grzbietem górskim do skoczni – panorama z tarasu wido-kowego, po czym zjazd kolejką do parkingu.

Wycieczka szlakiem industrialnym do byłej Huty Witkowice w Ostrawie – program przewiduje wjazd kolejką na wielki piec, zdobycie szczytu platformy widokowej o wys. 60 m (na której znajduje się kawiarnia) oraz zwiedzanie wnętrza wielkiego pieca. W drodze powrotnej przejazd przez dzielnicę Darków miasta Karwiny, która jest partnerskim uzdrowiskiem Ustronia.

Morawy Środkowe – w programie wizyta w najcieplejszej jaskini na terenie Republiki Czeskiej, spacer na szczyt przepaści oraz przejazd do Zamku Helfstyn, jednego z największych zamków w RC, którego początki sięgają XIII w.

Pętla czeska – przejazd przez czeską część Śląska Cieszyńskiego, na Morawy północne – wizyta w muzeum zabytkowych samochodów marki Tatra, zwiedzanie urokliwego miasteczka Sztramberk-zwanego Morawskim Betlejem, na zakończenie spacer po starówce miasta Frydek.

Czeskie klimaty – zwiedzanie browaru Radegast z degustacją piwa na wieży widokowej, wjazd kolejką linową na przełęcz Pustevny, dla chętnych spacer grzbietem górskim na szczyt góry Radgoszcz (z kapliczką w stylu bizantyjskim)

Kuligi zimowe i letnie (zielone) z biesiadą góralską – podwójna przejażdżka wozami lub saniami do koliby góralskiej, poczę-stunek góralski, biesiada z kapelą/napad zbójnicki.
Kuligi organizujemy w Dolinie Białej Wisełki, w Dolinie Gościejowa, na Przełęczy Kubalonka i w Brennej.

Bielsko Biała i Szyndzielnia – zwiedzanie zabytkowej części Bielska, wraz z wizyta w Domu Tkacza oraz Zamku Sułkowskich, następnie przejazd pod kolejkę gondolową, która wywiezie turystów pod szczyt Szyndzielni (możliwy spacer na pobliski Klimczok).

WSZYSTKIE WYCIECZKI PROWADZONE SĄ PRZEZ
PRZEWODNIKÓW Z UPRAWNIENIAMI.